امروز: یکشنبه، 29 مهر 1397

شعب استانی

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

» » همکاری حوزه علمیه خواهران در برپایی جشنواره مهدویت جهاد‌دانشگاهی قم
07/8 1397
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران با اعلام آمادگی در همکاری با جشنواره مهدویت جهاد‌دانشگاهی استان قم، بر نقش این جشنواره در تبیین اضلاع مختلف فلسفه ظهور و به خصوص نقش بانوان در این زمینه تأکید کرد.

علی حسینی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم امروز، ۹ مهرماه با حضور در حوزه علمیه خواهران با معصومه زهیری، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران سراسر کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
در ابتدای این دیدار معاون جهاددانشگاهی قم با اشاره به ظرفیت‌های این نهاد انقلابی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و... گفت: این نهاد با توجه به اینکه رویش‌های اصیل انقلاب اسلامی است، می‌تواند فعالیت‌های پیگیر و گسترده‌ای را با مراکزی چون حوزه علمیه خواهران دنبال کند.
وی افزود: در این راستا می‌توانیم گروه‌های فعال خود را در دو نهاد علمی و انقلابی در جهت نیل به اهداف متعالی نظام اسلامی هماهنگ کرده و با پوشش فعالیت‌ها گامی مهم در عرصه توسعه و تقویت این دو نهاد برداریم.
حسینی در ادامه به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در جشنواره مهدویت گفت: این جشنواره با هدف توسعه و تعمیق باورداشت به مهدویت به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم شکل گرفت و کم کم به یک جریان ملی تبدیل شد.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های حوزه علمیه خواهران بیان کرد: این حوزه می‌تواند با مشارکت جدی در این جشنواره سهم عظیم بانوان در حرکت و انقلاب مهدوی را برای جامعه تبیین کند.
در ادامه این نشست معصومه ظهیری، معاون حوزه علمیه خواهران نیز با اشاره به اهمیت توسعه روابط علمی و پژوهشی و اجرایی این دو نهاد گفت: حوزه علمیه خواهران آمادگی کامل خود را برای مشارکت در جشنواره ملی مهدویت اعلام می‌کند و آمادگی داریم که نشست‌های علمی را با حضور اساتید و فرهیختگان این حوزه در قالب‌های تخصصی برگزار کنیم.
وی برگزاری جشنواره مهدویت را گامی مبارک در عرصه توسعه و ترویج شاخصه‌های فرهنگ انتظار در جامعه دانست و بیان کرد: قطعاً بانوان نقشی مهم و اساسی در این زمینه دارند و بانوان طلبه وظیفه‌ای دو چندان؛ از این حیث این گونه جشنواره‌ها می‌تواند به توسعه و ترویج این نگاه در جامعه کمک کند.

بازدیدها: 25 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
فعالیتهای قرآنی واحدهای جهاددانشگاهی
آرشیو
انتخاب استان
اخبار
تبلیغات