امروز: یکشنبه، 29 مهر 1397

شعب استانی

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

» » ۱۵ آبان؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «مهدویت»
07/1 1397
دبیر اولین جشنواره ملی مهدویت ۱۵ آبان را آخرین مهلت شرکت در جشنواره مهدویت اعلام کرد.

علی حسینی، دبیر اولین جشنواره ملی مهدویت در روز، اول مهرماه 1397 در جمع خبرنگاران عنوان کرد: جشنواره ملی مهدویت به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم و با حمایت و نظارت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و با  مشارکت بخش‎ها و مراکز حوزوی و دانشگاهی و فرهنگی مهدوی ملی و استانی برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف این جشنواره توسعه، ترویج و تعمیق باور متعالی مهدویت در بین آحاد مختلف جامعه و همچنین حضور فعالانه در عرصه پاسخ به شبهات و فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم با اشاره به اینکه این جشنواره شامل بخش‌های پژوهشی(ویژه همایش دکترین مهدویت)، ادبی، فرهنگی، هنری، رسانه، کتابخوانی و فضای مجازی است، افزود: محورهای اصلی جشنواره ذیل دو کلان محور چالش‎های اعتقادی و فرهنگی مهدویت و چالش‎های اجتماعی، سیاسی مهدویت تنظیم شده است؛ محور چالش‎های اعتقادی و فرهنگی مباحثی چون غفلت از مبانی و آرمان‌ها، شک و تردید، افول دین و ارزش‌ها، یاس و ناامیدی، سطحی‌نگری، برداشت‎های انحرافی، تطبیق‎های ناروا، تعیین وقت ظهور و شتابخوانی(استعجال) مطرح شده است.

وی افزود: در بخش چالش‎های اجتماعی، سیاسی نیز محورهایی چون مسئولیت گریزی، فتنه‎ها، سختی‎ها و ناکامی‎ها، لغزش اندیشمندان و خواص، فاصله بین عالمان و مردم، افزایش اختلافات، مدعیان دروغین، مخالفت با فعالیت‌های سیاسی و تشکیل حکومت و افزایش دشمنی‎ها گنجانده شده است.

حسینی اظهار کرد: ۱۵ آبان ماه، آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره است که علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق سایت جشنواره www.mahdaviatfest.ir ، پیام‌رسان‎های سروش و ایتا با نشانی mahdaviatfest@ و دبیرخانه جشنواره ملی مهدویت به نشانی قم، صفاشهر کوچه جهاددانشگاهی پلاک ۳۲ صندوق پستی ۱۶۱-۳۷۱۸۵ ارسال کنند.

بازدیدها: 27 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
فعالیتهای قرآنی واحدهای جهاددانشگاهی
آرشیو
انتخاب استان
اخبار
تبلیغات