» » چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان برگزار می‌شود
06/13 1397
مهلت ارسال آثار به چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان که از سوی جهاد دانشگاهی زنجان برگزار می‌شود، تا ۱۳ مهرماه سال جاری خواهد بود.
سوگواره میعادگاه عاشورایی دانشجویان، به صورت دوسالانه و با هدف ترویج و هم‌افزایی فرهنگ عاشورایی، اشاعه ساختار ذهنی و عملکردی امام حسین (ع) در جامعه، تعمیق استعداد‌ها و ظرفیت‌های استان و نیز پرورش افرادی که توانایی تأثیرگذاری در این وادی را داشته باشند، برگزار می‌شود. این سوگواره ملی که دبیرخانه دایمی آن به‌واسطه اشتهار زنجان به «پایتخت شور و شعور حسینی ایران اسلامی» به جهاد دانشگاهی زنجان سپرده شده است، تلاش می‌کند تا از طریق تشویق دانشجویان به تفکر و خلق آثار فاخر در بخش‌های مختلف در جهت تعمیق باور‌های دینی و مذهبی در میان نسل آینده‌ساز کشور، گامی بردارد.
ترویج هنر متعالی انقلاب اباعبدالله‌الحسین (ع)، اشاعه سبک و سیاق زندگی این امام همام در جامعه به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان، بدعت‌شناسی و آگاهی از زمینه‌های ورود بدعت و تحریف در فرهنگ عاشورایی و فراتحلیل آثار، جهت بهره‌گیری موثر و مستمر و کاربردی قابل انعکاس در فضای جامعه، از دیگر اهداف این سوگواره به‌شمار می‌رود.
سوگواره ملی «میعادگاه عاشورایی دانشجویان» با همکاری دانشگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی استان زنجان، در راستای تعمیق فرهنگ عاشورایی در سطح جامعه دانشگاهی و به‌ویژه قشر جوان، از سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرده و یکی از پرمخاطب‌ترین رویداد‌های ملی دانشگاهی در سطح کشور با همکاری «حسینیه اعظم زنجان» و «سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور» بوده است. در طی سه دوره فعالیت این رویداد، بیش از ۸ هزار اثر دانشجویی در بخش‌های شعر، عکس، پادکست و کلیپ‌های تصویری جمع‌آوری و مورد داوری قرار گرفت و آثار برگزیده نیز در قالب سه جلد کتاب، دو مجموعه مولتی‌مدیا و دو مجموعه نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
چهارمین دوره این سوگواره ملی در چهار بخش شعر، عکس (حرفه‌ای و آماتور)، قطعه‌های صوتی (پادکست) و کلیپ‌های تصویری فعالیت خود را آغاز کرده و مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار در این سوگواره تا ۱۳ مهرماه سال‌جاری خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محورهای این رویداد و ارسال آثار خود به پایگاه اطلاع رسانی این سوگواره به نشانی www.roozevaghee.ir مراجعه کنند. این افراد همچنین می‌توانند آثار خود را به آدرس پست الکترونیکی به نشانی miad.daneshjooyan@gmail.com ارسال کرده و یا با شماره تلفن ۳۳۰۳۵۳۰۰-۰۲۴ تماس بگیرند.
بازدیدها: 164 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
انتخاب استان
پیوند های مرتبط
تبلیغات