» » برگزاری پنجمین دوره طرح کرسی تلاوت و تدبر در جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری
03/22 1397
همزمان با ایام ماه مبارک رمضان پنجمین دوره طرح هماهنگ کرسی تلاوت و تدبر در قرآن در جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

در ابتدای این برنامه که صبح روز ۲۱ خرداد ماه در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی استان برگزار شد، محمدمهدی طادی، قاری نوجوان و برتر استان، آیاتی از سوره مبارکه حدید و نیز سوره مبارکه قدر را تلاوت کرد و در ادامه حجت الاسلام علی‌محمد باقی، استاد حوزه و دانشگاه به تفسیر آیات ابتدایی سوره حدید پرداخت.
حجت الاسلام باقی بیان کرد: سوره حدید سوره پر نکته‌ای است که طبق اولین آیه این سوره همه عالم در حال تسبیح هستند با این توضیح که تسبیح موجودات متفاوت است.

وی افزود: تسبیح به معنای منزه دانستن خداوند از هر گونه عیب و نقصی است و عیب در مقابل سالم بودن و نقص در مقابل کمال است بنابراین اگر خدا فعلی را انجام می‌دهد هیچ خدشه ای بر او وارد نیست بنابراین در اوج کمال است.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه رب به کسی گفته می‌شود که تمام هستی، هویت، وجود، آخرت، ارزاق مادی و معنوی و حیات بنده در دست اوست بر این مطلب تاکید کرد که ریشه رب و تربیت با یکدیگر متفاوت است و یکی از شئون رب، تربیت است.
وی با اشاره به این که نظام تکوین، خارج از اراده و اختیار انسان است، نظام تشریع را عرصه اختیار انسان دانست. حجت‌الاسلام باقی تاکید کرد: رشد کردن انسان بنا به متفاوت بودن استعدادها و صلاح خداوند صورت می‌گیرد و شکل‌گیری نظام خلقت ناشی از تفاوت هاست.
وی یادآوری کرد: اگر کسی مقید به اطاعت و عبادت خداوند باشد قطعا در زندگی او هر آنچه رخ می دهد بهترین حالت و مصلحت برای او همانست و تمام مخلوقات بر اساس این دیدگاه، در بهترین حالت، خلق شده اند.
یادآور می شود، پنجمین دوره طرح هماهنگ کرسی تلاوت و تدبر به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و با حمایت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با محوریت سوره مبارکه حدید در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ خرداد در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی استان از ساعت ۸ تا ۹ صبح برگزار می شود.

بازدیدها: 235 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
انتخاب استان
پیوند های مرتبط
تبلیغات