چهارمین جلسه محفل انس با قرآن با حضور استاد ماندگاری برگزار شد.
-->
جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان
چهارمین جلسه محفل انس با قرآن با حضور استاد ماندگاری برگزار شد.
چهارمین جلسه محفل انس با قرآن روز یکشنبه 2/10/97 با حضور استاد ماندگاری و جمعی از دانشجویان در محل خوابگاه برادران دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. در این جلسه استاد ماندگاری به شرح آیاتی از سوره مبارکه فاطر پرداختند. تحقق وعده های خداوند و درستی آن و تذکر به فریبندگی دنیا و جلوه های مادی و اینکه شیطان گاهی با امیدهای غیراصولی به کرم خدا و بخشش، انسان را به وادی گناه دعوت می کند مردم در برابر فریب از شیطان و دنیا سه گروهند: 1- گروهی که با جزئی ترین عوامل منحرف کننده فریب می خورند. 2- گروهی که قوی ترند ولی گاهی جلوه ها و وساوس بر آنها غلبه می کند. 3- گروهی که بس قوی و پر مایه هستند که فریب را از خودشان دور می کنند. در آیه 8 نوعی از انحراف را بیان می کند که خود منویات خود را بهترین و زیباترین شکل ممکن معرفی می کند. هر چند هیچ کس با علم و اقرار به زشت بودن چیزی از آن پیروی نمی کند ولی شیطان و هوای نفس قباحت گناه را به تدریج در ذهن انسان کمرنگ و کمرنگ تر می کند و در نتیجه اعمال زشت و کبیره های بزرگ تر که انسان از آن وحشت می کند نیز به آسانی مرتکب می شوند. چرا که ملکه فسق و فجور در جانشان رسوخ کرده است. در پایان نیز استاد ماندگاری با استناد به آیات قرآنی به پرسش های دانشجویان پاسخ دادند. چهارمین جلسه محفل انس با قرآن با حضور استاد ماندگاری برگزار شد.
چهارمین جلسه کرسی تلاوت و تدبر در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.
-->
جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان
چهارمین جلسه کرسی تلاوت و تدبر در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.
روز یکشنبه مورخ 2/10/97 کرسی تلاوت و تدبر در قرآن کریم در مسجد دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور اساتید، کارمندان و دانشجویان برگزار گردید. در این جلسه به شرح و تلاوت آیات 7 تا 10 سوره مباره حدید پرداخته شد. در این جلسه استاد کثیری با اشاره به تفسیر آیه های قبلی سوره حدید که مبنای توحیدی داشتند به شرح ادامه آیات پرداخت و عنوان نمود ه در آیه 7 خدا به مومنین دستور به انفاق می دهد و جایگاه و ارزش انفاق مسلمانان را که یکی از آثار صدق ایمان است بیان می دارد و تذکر می دهد که مالک اصلی خداست و انسان را به طور موقت مالک این اموال کرده و چنین تعبیر می کند « از آنچه خداوند شما را در آن جانشن خود یا دیگران کرده انفاق کنید» و چه انفاقی بالاتر از جان که شهدا، جان عزیز خویش را در راه خدا نثار کردند و به تعبیر قرآن لن تنالو البر حتی تنفقوا مما تحبون (آل عمران- آیه 92) . در این جلسه نیز حاضرین از تلاوت زیبا و دلنشین قاری برجسته قرآن آقای کمالی بهره مند گردیدند. چهارمین جلسه کرسی تلاوت و تدبر در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.
جهاددانشگاهی واحد همدان
برگزاری کارگاه تفسیر نهج البلاغه در جهاددانشگاهی
کارگاه تفسیر نهج البلاغه با موضوع نامه 53 امام علی (ع) به مالک اشتر در دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی به همت خبرگزاری ایکنا برگزار می شود. مدرس این کارگاه عنوان کرد: حضرت علی(ع) خود به خوبی می‌دانست که مالک اشتر هیچ‌گاه به مصر نخواهد رسید بنابراین مخاطب نامه امیر(ع) در نامه ۵۳ نهج‌البلاغه تمام والیان تاریخ و حکومت‌ها است. حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی‌پیام، عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی ملایر در این نشست اظهار کرد: نهج‌البلاغه یکی از منابع مهم در جهان اسلام و جوامع شیعه است. عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی ملایر با بیان اینکه نهج‌البلاغه کتابی است که خود، خود را اثبات می‌کند، افزود: این کتاب از چنان ادبیات ویژه و محتوای غنی علمی و ادبی برخوردار است که نمی‌توان کلمه یا جمله‌ای را به آن افزود.
جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
دومین جلسه کارگاه رسم انتخاب برگزار شد؛ تاکید بر کسب سواد عاطفی و تقویت هوش عاطفی برای شروع زندگی مشترک
به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به نقل جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر؛  دومین جلسه کارگاه آموزشی «رسم انتخاب» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد برمایی برگزار شد. در این جلسه همچنین سید جواد طباطبایی- مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و لاله شهابی- مدیر امور همایش های مرکز فعالیت های قرآنی دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور داشتند.
جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
حضور پرشور دانشجویان امیرکبیر در اولین جلسه کارگاه آموزشی «رسم انتخاب»
کارگاه آموزشی «رسم انتخاب» که از سلسله جلسات طرح هماهنگ «امید وصل» سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور است، با حضور حجت السلام والمسلمین محمد برمایی به همت کانون مهر زندگی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی امیرکبیر، در محل دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.
جهاد دانشگاهی امیرکبیر
جهاد دانشگاهی امیرکبیر برگزار می‌کند؛آموزش مهارت‌های انتخاب همسر در کارگاه «رسم انتخاب»
سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی امیرکبیر با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دومین دوره از سلسه کارگاه‌های آموزشی «رسم انتخاب» را برگزار می‌کند.
جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام قرائتی در مسجد دانشگاه امیرکبیر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از برگزاری کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.
جهاد دانشگاهی واحد استان زنجان
تعداد آثار چهارمین دوره سوگواره از مرز 3800 اثر گذشت
با اتمام مهلت ارسال آثار به چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در زنجان، تعداد 3842 اثر در چهار بخش به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد.
جهاد دانشگاهی واحد استان زنجان
ارسال ۳۵۰۰ اثر به چهارمین سوگواره «میعادگاه عاشورایی دانشجویان»
دبیر چهارمین سوگواره ملی «میعادگاه عاشورایی دانشجویان» از ارسال بیش از ۳۵۰۰ اثر به دبیرخانه این سوگواره خبر داد و گفت: اختتامیه این سوگواره اواخر ماه صفر در زنجان برگزار می‌شود.
انتخاب استان
پیوند های مرتبط
تبلیغات