» » سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان برگزار می‌شود
07/4 1396
هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در جهاددانشگاهی زنجان برگزار می‌شود.
 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از زنجان،هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع)،سومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در جهاددانشگاهی زنجان برگزار خواهدشد.

این سوگواره ملی که دبیرخانه دایمی آن به‌واسطهاشتهار زنجان به «پایتخت شور و شعور حسینی ایران اسلامی» به جهاددانشگاهی زنجان سپردهشده است، تلاش می‌کند تا از طریق تشویق دانشجویان به تفکر و خلق آثار فاخر در بخش‌هایمختلف در جهت تعمیق باورهای دینی و مذهبی در میان نسل آینده‌ساز کشور، گامی هر‌ چندکوچک بردارد.

سوگواره میعادگاه عاشورایی دانشجویان، با هدف ترویجو هم‌افزایی فرهنگ عاشورایی، اشاعه ساختار ذهنی و عملکردی امام حسین(ع) در جامعه، تعمیقاستعدادها و ظرفیت‌های استان و نیز پرورش افرادی که توانایی تأثیرگذاری در این وادیرا داشته باشند، برگزار می‌شود.

ترویج هنر متعالی انقلاب اباعبدالله‌الحسین(ع)،اشاعه سبک و سیاق زندگی این امام همام در جامعه به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان،بدعت‌شناسی و آگاهی از زمینه‌های ورود بدعت و تحریف در فرهنگ عاشورایی و فراتحلیل آثار،جهت بهره‌گیری مؤثر و مستمر و کاربردی قابل انعکاس در فضای جامعه، از دیگر اهداف اینسوگواره به‌شمار می‌رود.

به نقل از دبیرخانه سوگواره، نخستین سوگواره ملی«میعادگاه عاشورایی دانشجویان» با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان زنجان،در راستای تعمیق فرهنگ عاشورایی در سطح جامعه دانشگاهی و به‌ویژه قشر جوان، در سال۱۳۹۳ برگزار شد

این سوگواره یکی از پرمخاطب‌ترین رویدادهای ملیدانشگاهی در سطح کشور با همکاری «حسینیه اعظم زنجان» و «سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور»برگزار شده و در طی دو دوره فعالیت این رویداد، بالغ بر ۷۵۰۰ اثر دانشجویی در بخش‌هایشعر، عکس، پادکست و کلیپ‌های تصویری جمع‌آوری و مورد داوری قرار گرفت و آثار برگزیدهنیز در قالب سه جلد کتاب، دو مجموعه مولتی‌مدیا و دو مجموعه نمایشگاهی در معرض دیدعلاقه‌مندان قرار گرفته است.

سومین دوره این سوگواره ملی که به‌صورت دوسالانهبرگزار می‌شود، از ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ مطابق با اول محرم‌الحرام ۱۴۳۹ هجری قمری در چهاربخش شعر، عکس (حرفه‌ای و آماتور)، قطعه‌های صوتی (پادکست) و کلیپ‌های تصویری فعالیتخود را آغاز می‌کند و مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار در این سوگواره تا اول آذرماه سال‌جاریادامه خواهد داشت

به گزارش دبیرخانه سوگواره عاشورایی دانشجویان،علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه واقعدر زنجان، بلوار ملاصدرا، جنب میدان شورا، مجتمع جهاددانشگاهی، طبقه سوم، معاونت فرهنگیجهاددانشگاهی استان زنجان ارسال کرده و یا با شماره ۳۰۱و۳۳۰۳۵۳۰۰-۰۲۴ تماس حاصل کنند.

کانال‌های ارتباطی دبیرخانه سوگواره شامل پایگاهاینترنتی به آدرسwww.roozevaghee.ir کانال تلگرامی به آدرسhttps://telegram.me/rooz_e_vagheeدر اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

بازدیدها: 351 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
انتخاب استان
پیوند های مرتبط
تبلیغات