جهاددانشگاهی واحد کردستان
در میزگرد تخصصی ایکنای کردستان بررسی شد؛از توسعه چهل‌ساله فعالیت‌های قرآنی در کشور تا فاصله داشتن با وضعیت مطلوب
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ اکنون که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، وقتی داشته‌های ملت ایران پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف با حکومت ۳۷ ساله پهلوی مقایسه کنیم، در می‌یابیم که با وجود همه دشمنی‌های نظام سلطه با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی برآمده از آن، در گذشته ایران در کجا بوده و امروز در کجا ایستاده‌است.
جهاددانشگاهی واحد کردستان
اجرای دومین دوره طرح دانشجو معلم قرآن در کردستان
گروه فعالیت‌های قرآنی- مرحله دوم طرح دانشجو معلم قرآن کریم با حضور رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی و مسئول طرح دانشجو معلم کشور امروز، هفتم اسفندماه افتتاح شد.
جهاددانشگاهی واحد کردستان
شرکت ۱۰۰۰ نفر از جوانان کشور در طرح دانشجو معلم قرآن
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی گفت: تا کنون در اجرای طرح دانشجو معلم قرآن هزار دانشجوی کشور شرکت کرده‌اند و تا پایان سال گذشته، ۳۰۰ هزار نفر ساعت به این دانشجویان آموزش داده‌ایم.
جهاددانشگاهی واحد کردستان
جامعه امروز نیازمند دانش قرآنی است
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی فعالیت‌های قرآنی در کشور رشد چشمگیری داشته است، گفت: ما در کنار نیاز به ایمان قرآنی در جامعه، نیازمند دانش قرآنی هستیم.
جهاددانشگاهی واحد کردستان
دانشجویان؛ اولویت اجرای فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی کردستان
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اینکه اولویت فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی، دانشجویان و قشر جوان جامعه است، گفت: در این راستا در حال تدوین برنامه‌های متنوع‌تر ترویجی و آموزشی قرآن برای سال ۹۸ هستیم تا بتوانیم نقش سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی را در استان پررنگ‌تر کنیم.
جهاد دانشگاهی همدان
خودسازی؛ اولین فرمان حضرت امیر(ع) به مالک اشتر
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در ابتدای نامه ۵۳ نهج‌البلاغه به خودسازی اشاره شده است، گفت: خودسازی دارای مراحلی است که رعایت تقوای الهی اولین مرحله آن است، اینکه مؤمن از گناه پرهیز و ظرف وجودی خود را از گناه خالی کند. حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی‌پیام، استاد حوزه و دانشگاه در دومین جلسه تفسیرنامه ۵۳ نهج البلاغه که به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی همدان در دانشگاه بوعلی سینا، بعدازظهر روز گذشته، ۲۴ آذرماه برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای این نامه امام علی(ع) مالک را به دونکته «خودسازی» و «مسئولیت‌پذیری» سفارش می‌کند. وی افزود: امام(ع) به مالک یادآور می‌شود به نحوی رفتار کند که همانطور که در مورد حکومت پیشینیان مردم قضاوت کرده‌اند، حکومت او را به بهترین شکل قضاوت کنند. وی با اشاره به یکی از فرازهای این نامه که به «ایثار» سفارش شده است، گفت: «اَمَرَهُ بِتَقْوَى اللّهِ، وَ ايثارِ طاعَتِهِ، وَ اتِّباعِ ما اَمَرَ بِهِ فى كِتابِهِ او را فرمان مى دهد به تقواى الهى، و مقدم داشتن طاعت خدا، و پیروى آنچه را که خداوند در کتابش» ایثار به معنای اثر دادن دیگران و جایگزین کردن آنان به جای خود در منافع است به نحوی که حاکم در حکومت داری خود دیگران را اولویت قرار دهد، اثر دیگران را اعمال کند، تقوای الهی و اطاعت الهی را مقدم شمارد و به نفع طاعت الهی کناره‌گیری کند.
انتخاب استان
پیوند های مرتبط
تبلیغات